Multikino na chustowo i ekologicznie

Od września Stowarzyszenie nierze udział w akcji Multibabykino w kinie Multikina w Złotych Tarasach.

Patronujemy prezentacjom chustowym i ekologicznym, mającym miejsce 20 minut przed projekcją. Mówimy o tym jak nosić, jak nie nosić i w czym nosić w zależności od wieku. Przewidujemy specjalne spotkanie o noszeniu wcześniaków, a także wiele tematów ekologicznych, jak wychowanie bezpieluchowe, jak i czy warto używać pieluszek wielorazowych, ekologiczne artykuły higieniczne dla kobiet czy masaż Shantala.

Zapraszamy!

 

W PAŹDZIERNIKU W MULTIKINIE JESTEŚMY:

21 października - rola dotyku w wychowaniu i noszenie w chustach

28 października - - rola dotyku w wychowaniu i noszenie w chustach i masaż Shantala

 

Czym jest Multibabykino?

Multibabykino to autorski projekt, przygotowany specjalnie dla mam lub ojców przebywających na urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Rodzic ma niepowtarzalną okazję do obejrzenia nowości kinowych w towarzystwie dziecka.

Multibabykino to również miejsce spotkań młodych rodziców, czas na dzielenie się nowymi doświadczeniami, radościami oraz odskocznia od codziennych zajęć. To również znakomita okazja dla najmłodszych do zawarcia pierwszych przyjaźni.

Multibabykino to także spotkania z ekspertami m.in. z dziedziny pediatrii czy psychologii rozwojowej: akcje specjalne z Instytutem Pampers – „Ćwicz z maluszkiem…”, spotkania z Kasią Sempolską, czy też „Co nieco o rozwoju dziecka …” (spotkanie z fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim).

Jaka jest cena biletu na Multibabykino?

Udział w Multibabykino kosztuje 15 zł. Cena obejmuje dwa miejsca siedzące: jedno dla rodzica (opiekuna) i drugie dla dziecka. Przed seansem filmowym można zostawić wózek pod opieką pracowników kina i bezpłatnie wypożyczyć nosidełko, w którym będzie później siedziało (spało) dziecko. Podczas filmu, na sali zostaje podwyższona temperatura, ściemnione światło oraz ściszony dźwięk. Sala wyposażona jest w przewijaki, pieluszki, chusteczki oraz zabawki dla dzieci.

Które kina realizują projekt Multibabykino?

Na Multibabykino zapraszamy w każdą środę o godz. 12.00, do osiemnastu kin sieci Multikino i Silver Screen!

Multibabykino wyróżnione!

W 2003 roku projekt Multibabykino został uhonorowany przez Panią Minister Izabelę Jarugę–Nowacką wyróżnieniem szwedzkich „Okularów Równości”. Wyróżnienie to przyznawane jest za szczególną wrażliwość w postrzeganiu problemów związanych z wyrównywaniem szans kobiet i mężczyzn przez Radę Konsultacyjno-Programową Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn. W opinii Rady projekt Multibabykino jest przykładem twórczego podejścia instytucji kultury do problemu wypełniania obowiązków rodzinnych przez kobiety i mężczyzn, i wspomaga godzenie ich z osobistymi aspiracjami.

 

Więcej dowiesz się na stronie Multikina.