Partnerzy


Pracownia KINEZIS

Ośrodek Terapii i Rozwoju Osobistego dla Dzieci i Dorosłych

Pracownia Kinezis powstała w 2005 roku i jest Ośrodkiem Terapii i Rozwoju Osobistego, który proponuje swoim klientom szereg różnych działań rozwojowych: profilaktycznych i leczniczych. Oferuje zajęcia grupowe, warsztaty rozwoju osobistego, organizuje grupy wsparcia oraz szkolenia i wykłady. Prowadzi terapie, poradnictwo i konsultacje indywidualne. 

W Pracowni równiez od listopada 2008 r. odbywają się spotkania dla matek z małymi dziećmi "Mama i Bobas". Na tych zajęciach mamy masują maleństwa, tańczą, rozmawiają o macierzyństwie, o karmieniu piersią, noszeniu dzieci w chustach!


www.kinezis.com.pl

 
Figa

 

W starym bronowickim domu zamieszkała Figa – miejsce dla małych i dużych, bo świat dorosłych i dzieci ma ze sobą wiele wspólnego. Jest kawiarnia z ogrodem, zabawki i książki oraz mnóstwo przestrzeni dla niespożytej energii dzieciaków.


Figa zaprasza rodziców na pyszna kawę oraz spotkania z ciekawymi ludźmi, dzieci zaś na warsztaty twórcze, slajdowisko i wspólne czytanie.
Tutaj także mieści się siedziba Figi Damskiej, gdzie mamy – aktualne i przyszłe – mogą poćwiczyć pilates i jogę lub, w przestworzach wygodnej kanapy, omówić ważne i mniej ważne sprawy.

www.figa.krakow.pl

 
Fundacja Wcześniak

 

Fundacja Wcześniak została zainicjowana przez rodziców wcześniaka i działaja na rzecz rodziców wcześniaków. Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom została założona z inicjatywy Magdaleny i Tomasza Makaruków, rodziców Joachima, który urodził się w 29. tygodniu ciąży.

 

Celem Fundacji Wcześniak Rodzice-Rodzicom jest wsparcie rodziców dzieci urodzonych przed 36. tygodniem ciąży. Cel ten realizowany jest przede wszystkim przez ułatwienie dostępu do informacji o wcześniakach oraz zapewnienie wsparcia przez kontakt z rodzicami, którzy przeszli tę samą drogę. Chcemy udostępniać kontakty rodziców z rodzicami, laika w zakresie medycyny z laikiem, którzy mają ten sam cel - zdrowie swoich dzieci.


www.wczesniak.pl

 
Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni

 

Misją Stowarzyszenie "Dobrze Urodzeni" jest wspieranie rodziców pragnących w pełni doświadczać swojego rodzicielstwa na różnych jego etapach, a szczególnie w okresie oczekiwania na dziecko oraz w czasie porodu, a także wspieranie niezależnie pracujących położnych, które działają na rzecz tych rodzin.

 

"Dobrze urodzeni" to hasło skupiające grupę osób, dla których bardzo ważnym i równocześnie bardzo naturalnym wydarzeniem są narodziny dziecka. To, co często jest źródłem lęków i obaw przed cierpieniem, dzięki profesjonalnej pomocy położnych i wsparciu innych rodziców może stać się świętem dla całej rodziny.

www.dobrzeurodzeni.pl

 
Dojrzewalnia Róż


Dojrzewalnia Róż - Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet - powstała w połowie 2003 roku. Zaczęło się od spotkań w grupie kobiet, aby otwarcie rozmawiać o tym co czujemy, o tym co dla nas ważne. Szybko okazało się, że nasze indywidualne historie mają wiele wspólnego. Jesteśmy różne, ale stykamy się z tymi samymi wyzwaniami. Nasze wewnętrzne światy i codzienne życie tworzą się w kontakcie z tą samą kulturą. Głęboko poczułyśmy, że jesteśmy sobie potrzebne - razem mamy więcej odwagi, zaufania i siły aby tworzyć nasze życie w zgodzie z naszymi potrzebami. Zapragnęłyśmy stworzyć przestrzeń do spotkań kobiet z kobietami, aby mogły ze sobą być, uczyć się od siebie i wspierać się w rozwoju i codzienności.

Podstawową formą naszej działalności jest organizowanie spotkań i warsztatów, które pomagają poznawać lub wyrażać siebie. Są to warsztaty cykliczne, dające możliwość pogłębiania wybranego sposobu pracy lub wydarzenia, takie jak Rozwojowo - Rozrywkowy Festiwal dla Kobiet PROGRESSteron, którego formuła pozwala zapoznać się z bardzo szerokim spektrum możliwości rozwojowych w krótkim czasie.

Celem Dojrzewalni jest inspirowanie do rozwoju. Jednym z etapów rozwoju osobistego kobiet jest bycie z innymi kobietami - w różnych rolach, w różnych kontekstach. To bycie sprzyja odkrywaniu i rozwijaniu kobiecości. Nabieramy pewności siebie i zaufania do własnych uczuć. Pozwalamy ujawnić się potrzebom, marzeniom. Zaczynamy działać. Wierzymy w skuteczność. Podnosimy głowę do góry. Uśmiechamy się. Chce nam się żyć i zmieniać świat na lepszy.

W Dojrzewalni będą pojawiały się ciągle nowe propozycje. Chcemy, aby to miejsce służyło spotkaniom kobiet z kobietami, sprzyjało odkrywaniu i rozwijaniu kobiecości, pomagało w nabieraniu pewności siebie i zaufania do własnych uczuć, pozwalało ujawnić się potrzebom i marzeniom.

www.dojrzewalnia.pl