Dojrzewalnia Róż


Dojrzewalnia Róż - Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet - powstała w połowie 2003 roku. Zaczęło się od spotkań w grupie kobiet, aby otwarcie rozmawiać o tym co czujemy, o tym co dla nas ważne. Szybko okazało się, że nasze indywidualne historie mają wiele wspólnego. Jesteśmy różne, ale stykamy się z tymi samymi wyzwaniami. Nasze wewnętrzne światy i codzienne życie tworzą się w kontakcie z tą samą kulturą. Głęboko poczułyśmy, że jesteśmy sobie potrzebne - razem mamy więcej odwagi, zaufania i siły aby tworzyć nasze życie w zgodzie z naszymi potrzebami. Zapragnęłyśmy stworzyć przestrzeń do spotkań kobiet z kobietami, aby mogły ze sobą być, uczyć się od siebie i wspierać się w rozwoju i codzienności.

Podstawową formą naszej działalności jest organizowanie spotkań i warsztatów, które pomagają poznawać lub wyrażać siebie. Są to warsztaty cykliczne, dające możliwość pogłębiania wybranego sposobu pracy lub wydarzenia, takie jak Rozwojowo - Rozrywkowy Festiwal dla Kobiet PROGRESSteron, którego formuła pozwala zapoznać się z bardzo szerokim spektrum możliwości rozwojowych w krótkim czasie.

Celem Dojrzewalni jest inspirowanie do rozwoju. Jednym z etapów rozwoju osobistego kobiet jest bycie z innymi kobietami - w różnych rolach, w różnych kontekstach. To bycie sprzyja odkrywaniu i rozwijaniu kobiecości. Nabieramy pewności siebie i zaufania do własnych uczuć. Pozwalamy ujawnić się potrzebom, marzeniom. Zaczynamy działać. Wierzymy w skuteczność. Podnosimy głowę do góry. Uśmiechamy się. Chce nam się żyć i zmieniać świat na lepszy.

W Dojrzewalni będą pojawiały się ciągle nowe propozycje. Chcemy, aby to miejsce służyło spotkaniom kobiet z kobietami, sprzyjało odkrywaniu i rozwijaniu kobiecości, pomagało w nabieraniu pewności siebie i zaufania do własnych uczuć, pozwalało ujawnić się potrzebom i marzeniom.

www.dojrzewalnia.pl